GENIUS SİSTEM HAKKINDA
Eklenme Tarihi: 15 Temmuz 2021, 11:07
Genius sistemi üzerinde yapılan son düzenlemelerden sonra öğrencilerimizin aşağıdaki bilgilere ilgili ekranlardan ulaşabileceği bizlere iletilmiştir:
 
1.  Öğrenciler register.neu.edu.tr adresine giriş yaptıktan sonra sol taraftaki kişisel bilgiler sekmesinin en alt kısmında kendilerine atanmış olan danışmanın ismini bulabilirler. Hocalarımıza NEU uzantılı (isim.soyisim@neu.edu.tr) e-posta adreslerinden ulaşabilirler.
image.png
2.  Hesaplarına giriş yapan öğrenciler “Dersler” sekmesine tıkladıklarında not dökümlerini ve genel not ortalamalarını görebilmektedirler. Bu resmi bir transkript olmamakla birlikte, öğrencilere ortalamaları ve tamamladıkları dersler hakkında bilgi vermek adına hazırlanmış bir ekrandır.
image.png
3. “Dönem Dersleri” sekmesine tıkladıklarında, aktif dönem içerisinde almakta oldukları derslerin değerlendirme kriterlerinden, ders hocasının sisteme işlemiş olduğu notları ve puanların detaylarını görebilecektirler. Ilk etapta bu ekranda “vize 1”, “vize 2”, “final” gibi başlıklar görünmektedir. Bazı derslerde vize veya final gibi değerlendirme kriterleri yerine farklı yöntemler (ör. kısa sınav, proje, ödev, vs.) kullanılmış olabilir. Bu puanlar şu an için mevcut başlıklar altında görünmektedir. İlgili ders hocalarımız bu kısımlara not girişi yapacak olurlar ise, konu ile ilgili açıklamayı da öğrencilerle paylaşmalıdırlar.
image.png